fbpx
Anasayfa - Eğitim - Antropometrik Ölçüm ve Değerlendirme Eğitimi

Antropometrik Ölçüm ve Değerlendirme Eğitimi

ERKEN KAYIT DÖNEMİ: 21 Eylül Cuma gününe kadar.

KAYIT VE BİLGİ İÇİN:

05077771714

EĞİTİM TARİHİ:
30 Eylül 2018

EĞİTMEN:
Yrd.Doç.Dr. H. İLHAN ODABAŞ

EĞİTİM YERİ:
Holiday İnn Altunizade

GENEL BİLGİ:

Beden eğitimi, spor, sağlık ve fitness alanında değerlendirme yöntemleri içerisinde yer alan Antropometrik değerlendirmelerin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Antropometri canlı insan vücut yapısını değerlendirme teknikleri olarak tarif edilir. Antropometrik tekniklerin uygulamalarının geçerli ve güvenilir olabilmesi için ölçüm noktaları, kullanılan materyaller, ölçen kişinin deneyimi ve anatomi bilgisi çok önemlidir. Bilindiği gibi insan bedeninin üzerinde sayısız ölçüm noktaları vardır ve alınan ölçülerin amaca uygun ve standart olması da önemlidir. Bu nedenle uluslararası ve bilimsel olarak kabul edilen ölçme ve değerlendirme tekniklerinin doğru bir şekilde öğrenilmesi gereklidir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

Bu programın amacı beden yapısının değerlendirilmesinde kullanılan antropometrik ölçümlerden çevre ölçümleri, kemik uzunluk ve genişlikleri, deri altı yağ kalınlığı ölçümleri teori ve uygulamasını yapmaktır. Programdan edilen verilerden beden yağlılığı, vücut tipi (somatotip hesaplaması), beden proporsiyonları hesaplamaları  ve ayrıca sahada yoğun bir şekilde kullanılan tekniklerden bioelektrik empedans yöntemi değerlendirmelerini içerecektir.

Ayrıca programda sağlık için spor yapan bireylerin risk faktör değerlendirmelerinde dikkat edilecek hususlar ve egzersiz planı düzenleme teknikleri de yer alacaktır.

EĞİTİMİN HEDEF KAZANIMLARI:

Programın hedef kitlesi olan beden eğitimi ve spor bilimleri mezun ve öğrencileri, antrenörler, fitness liderleri, personal trainerlar, beslenme uzmanları, fizyoterapistler spor sağlık uzmanları için hazırlanan bu programda beden yapısı ölçüm ve değerlendirme tekniklerinin bire bir uygulaması yapılarak sahadaki kullanım alanlarına vurgular yapılacaktır. Temel egzersiz programı hazırlama, antrenman programı oluşturma ve yüklenme şiddeti belirleme gibi konularda da anahtar bilgiler verilecektir.

Yorumlar

Yorum

Yazar admin

İlginizi Çekebilir

Max VO2 Ölçüm ve Değerlendirme Eğitimi

ERKEN KAYIT DÖNEMİ: 12 ekim cuma gününe kadar. KAYIT VE BİLGİ İÇİN: 05077771714 TARİH: 20 …

X