fbpx
Anasayfa - Manşet - Kişiye Özel Tabanlık Üretimi

Kişiye Özel Tabanlık Üretimi

Düz tabanlık, ayağın içe basması, topuk ağrısı, aşil tendon problemleri, topuk dikeni gibi daha birçok ortopedik rahatsızlık kişiyi güncel hayatta rahatsız edebildiği gibi sportif performansı da olumsuz etkiler.

Bu testin amacı; çeşitli süreçlerden oluşan ortopedik problemleri tespit ederek kişiye özel önerilerde bulunmaktır. Testin sonucunda amaç eğer ihtiyaç varsa kişiye özel tabanlık önerilerek kişinin yaşam kalitesine ve spor performansına olumlu katkıda bulunmaktır.

Bu tabanlık müsabaka ayakkabısı içinde kalınlık yapmayacak şekilde çok ince olarak üretilebildiği gibi, günlük kullanım için de normal formda üretilebilir.

-Kişinin şikayet durumuna göre önce özel bir bilgisayar yazılımı ve dijital sensörler kullanılarak yürüme ve sabit duruş analizi yapılır.

-Ardından  kişinin eğer varsa yere basma problemi tespit edilir ve çeşitli önerilerde bulunulur. (tabanlık önerisi, doktor tavsiyesi vs.)

-Sonrasında eğer uygun görülürse analiz sonuçlarından yola çıkılarak kişiye özel tabanlık üretilir.

-Kişi kişiye özel tabanlık kullanmaya başladıktan ortalama 1 hafta içinde yeni tabanlığa adapte olur.

-3 ay sonrasında bir kontrol analizi için geri çağrılır.

-6 ay sonra ise tekrar bir analiz yapılarak var olan düzelmeler ve tabanlıkta yapılacak güncellemeler gözden geçirilir.

Kişiye özel tabanlık belli bir yaşa kadar tedavi edici belli bir yaştan sonra da yaşam kalitesini arttırmak için tavsiye edilir.

Yorumlar

Yorum

Yazar admin

İlginizi Çekebilir

Futbolda Fitness Testleri

Futbolda Fitness Testleri Çoğu takım sporunda olduğu gibi, futbolda da başarı için önemli olan birçok …

X